Zakładanie firmy w UK – gdzie szukać pomocy?

Zakładanie firmy w UK – gdzie szukać pomocy?

Obecnie, nawet po wystąpieniu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, wielu ludzi z Polski wyjeżdża tam do pracy i pozostaje na stałe.

Nic w tym dziwnego, ponieważ w Zjednoczonym Królestwie zarobki są całkiem spore, a dodatkowo można cieszyć się interesującymi możliwościami mieszkaniowymi, dostępem do różnorodnych usług, świadczeń, itp. Okazuje się, że ciekawym sposobem na zarobek w Wielkiej Brytanii jest nie tylko praca na etacie, ale również prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Zakładanie firmy w UK – gdzie szukać pomocy?

Wsparcie w zakładaniu firmy w Wielkiej Brytanii

Oczywiście posiadanie własnego przedsiębiorstwa na terenie Wielkiej Brytanii jest możliwe dla cudzoziemców, takich jak między innymi Polacy. Rzecz jasna, taki proces wiąże się z koniecznością zadbania o wiele ważnych spraw, kwestii formalnych, itp. Pomocy w zakresie przygotowywania, wypełniania i składania stosownych dokumentów w brytyjskich urzędach, można szukać w wielu miejscach. Między innymi rozsądnym pomysłem jest zasięgnięcie opinii znajomych, którzy prowadzą swoje firmy w UK.

Nie wszyscy mają członków rodziny i kolegów prowadzących własne firmy na terenie Zjednoczonego Królestwa. Na szczęście wiele cennych informacji oraz bardzo szczegółowych poradników, związanych z zakładaniem firmy w UK, można znaleźć w brytyjskim, a także polskim Internecie. W sieci dostępne są różne fora dyskusyjne, strony internetowe o tematyce biznesu czy też blogi powiązane z zakładaniem i prowadzeniem swojej działalności na obszarze Zjednoczonego Królestwa. Warto poszukać takich informacji.

Trzecią opcją są oferty firm, takich jak na przykład https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/. Okazuje się bowiem, że profesjonalne biura rachunkowe specjalizują się nie tylko w obsłudze księgowej, ale również zapewniają fachowe porady z zakresu zakładania działalności. Co więcej, firmom takim można udzielić pełnomocnictwa do założenia firmy w imieniu przedsiębiorcy. Godne polecenia są szczególnie polskie biura rachunkowe w UK, które zapewniają fachową obsługę polskich przedsiębiorców.