Czy leasing samochodu wpływa na zdolność kredytową

Czy leasing samochodu wpływa na zdolność kredytową

Podobnie jak karty kredytowe, umowy telefoniczne i wszystkie rachunki oraz raty, które płacisz co miesiąc, leasing samochodu może wpłynąć na twoją zdolność kredytową.

Jednak jeśli będziesz dokonywać spłat na czas co miesiąc, może to poprawić twój wynik. Jeśli potrafisz pokazać, że możesz płacić szybko, odbije się to dobrze na tobie, a wyższy wynik kredytowy prawdopodobnie zapewni ci lepsze oferty na kredyty hipoteczne, ubezpieczenie samochodu i karty kredytowe.

Czy leasing samochodu wpływa na zdolność kredytową

Jaki jest wpływ leasingu na zdolność kredytową

Dla instytucji finansowych udzielających kredytów umowa leasingu jest tym samym, co pożyczka, z wyjątkiem tego, że jej kwota w dokumentacji kredytowej jest równa sumie rat leasingowych, a nie rzeczywistej wartości samochodu. Zawsze będziesz sprawdzany pod kątem leasingu, więc spodziewaj się, że zostaniesz poproszony o informacje o swoich zarobkach, a czasami o wydatkach. Gdy zostaniesz zaakceptowany, prawdopodobnie zła ocena kredytowa zwiększy twoje miesięczne płatności, ponieważ wiążesz się z wyższym ryzykiem. Może wydawać się dziwne, że zapłacisz więcej, jeśli firma leasingowa nie jest pewna, czy będzie cię stać na spłaty rat, ale to jedna rzecz, o której musisz pamiętać.

Zazwyczaj pożyczkodawcy przeanalizują wszelkie nieodebrane lub opóźnione płatności i czy podane informacje pasują do tego, co znajduje się w raporcie kredytowym. Zazwyczaj leasing konsumpcyjny nie jest zaliczany do zdolności, ale firmowy liczy się do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystko oczywiście zależy od wewnętrznych przepisów wybranej instytucji finansowej, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdzie starać się o pożyczkę, warto je poznać.

Przeczytaj również artykuł na temat jaki jest wpływ leasingu na zdolność kredytową – http://kredytna4kolka.pl to strona o tematyce kredytów samochodowych. Wysoki procent oceny twojej zdolności kredytowej opiera się wyłącznie na historii płatności. Dlatego leasing samochodowy jest dla ciebie świetną okazją do jego udoskonalenia. Ale musisz upewnić się, że jesteś w stanie uregulować płatności każdego miesiąca. Jeśli coś przegapisz, może to mieć negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową.