Jak czyścić koła w naszym samochodzie?

Jak czyścić koła w naszym samochodzie?

Mycie samochodu to temat rzeka, niektórym wystarczy raz na miesiąc spłukać auto i zapomnieć o jakimkolwiek brudzie, który mimo wszystko zostaje na powierzchni karoserii naszego auta.

Inni z kolei będą co tydzień dokładnie pucowali swoje auto korzystając z myjki bezdotykowej i mikrofibry dzięki której dokładnie wysuszą auta. Jeszcze inni raz w tygodniu pod swoim domem wyciągnął cały arsenał kosmetyków samochodowych i zaczną kilkugodzinną batalię o czystość każdego elementu nadwozia jak i wnętrza samochodu, po to tylko by po paru godzinach i krótkiej przejażdżce w deszczu wrócić praktycznie do stanu początkowego sprzed mycia auta. Jednak nie ważne co wyżej, ważne jest to, żeby wiedzieć jak dokładnie umyć swoje auto, a przede wszystkim felgi. Jak się za to zabrać, czego konkretnie używać? Kontynuuj czytanie tego artykułu by zdobyć podstawową wiedzę na temat czyszczenia i pielęgnacji kół.
W samochodach osobowych zazwyczaj mamy cztery koła, choć nie ma co ukrywać, że występują również nieco większe auta osobowe z większą ilością kół jak na przykład specjalna wersja Mercedesa G Klasy. Koła to przede wszystkim felgi oraz opony, brud jaki na nich osiada niejednokrotnie jest nie do zmycia za pomocą zwykłej myjki ciśnieniowej i dlatego musimy pochylić się nad tym tematem bardziej. Jak czyścić koła w naszym samochodzie?

Najczęściej koła są zabrudzone błotem, kurzem, piaskiem, ale także opiłkami wydobywającymi się z klocków hamulcowych podczas hamowania.

Dodatkowo warto wspomnieć także o smole, które może osadzać się w postaci drobnych kropek na powierzchni felgi. Na rynku istnieje wiele środków czyszczących tak zwanych deironizerów, które skutecznie usuwają brud zalegający na felgach. Do tego będziemy na pewno potrzebowali specjalnej szczotki do czyszczenia szczelin pomiędzy felgami. Do opon polecamy specjalne dresingi, które po umyciu gumy nadadzą im świeżości. Te i wiele innych produktów znajdzie na https://detailingstore.pl/17-pielegnacja-kol. Nie zwlekaj i już dziś doprowadź felgi w swoim samochodzie do tego by wyglądały jak nowe.