Jak wybrać odpowiednie kwiaty doniczkowe do domu?

Jak wybrać odpowiednie kwiaty doniczkowe do domu?

Żywe rośliny stają się coraz popularniejszym sposobem, aby wnętrze twojego mieszkania czy biura było stylowe i bardziej przyjazne.

Jednak różne kwiaty doniczkowe nadają się do różnych pomieszczeń i zastosowań, dlatego trzeba je odpowiednio rozmieścić. Kwiaty doniczkowe zawsze harmonijnie uzupełniają każde wnętrze, zwłaszcza jeśli są kompetentnie dopasowane pod względem stylu i umiejscowienia. Nawet jeśli dysponujesz małą przestrzenią w domu, możesz umieścić mniejsze doniczki z kwiatami na półkach, parapetach czy komodach. Możesz nawet postawić rośliny w kuchni czy w łazience, ale przy małym metrażu kwiaty na podłodze mogą zawadzać, chyba że umieścisz je w rogu pomieszczenia i w wysokich donicach lub na stelażach. Pomiędzy przedpokojem a głównym pomieszczeniem jest doskonała przestrzeń do zamontowania stelaża lub dekoracyjnej przegrody z doniczkami. Taka przegroda doskonale rozdziela przestrzeń i przepuszcza naturalne światło, co jest bardzo ważne w małych pomieszczeniach. Jak wybrać odpowiednie kwiaty doniczkowe do domu?

W pokoju na parapecie idealnie sprawdzą się wysokie rośliny w dekoracyjnych donicach, a stół czy półki w kuchni można ozdobić małymi kompozycjami.

Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu. Bardzo ważne jest, aby wnętrze było przygotowane do nocnego odpoczynku. Ważne jest odpowiednie połączenie kolorów, światła, a nawet delikatnego zapachu. Wybierz także rośliny doniczkowe, które dobrze oczyszczają powietrze. W sypialni jest to szczególnie ważne, aby nasz sen był zdrowy i niezakłócony. Kolor doniczek dobieramy tak, aby pasował do ogólnej kolorystyki pomieszczenia. Z reguły jeśli są to odcienie jasne, wtedy kolory doniczek są również lepsze w odcieniach neutralnych. Z pewnością wprowadzając kwiaty doniczkowe do salonu ożywisz całe pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie jest małe, użyj jednej lub dwóch roślin, przykładowo jeden kwiat doniczkowy na podłodze i jeden na biurku. Zadbane kwiaty doniczkowe zdobią każde pomieszczenie lepiej niż najdroższy wystrój, dlatego warto je wprowadzić do naszych domów, mieszkań i biur.