Sztuczki, które pomogą Ci z pamięcią

Sztuczki, które pomogą Ci z pamięcią

Być może zauważyłeś, że coraz trudniej jest zapamiętać słowa piosenek, które znałeś na pamięć, powiedzenia, które cytujesz bez zastanowienia lub przypadkowe fakty, które wbił ci się w głowę nauczyciel historii w liceum.

Prawda jest taka, że ​​twoja pamięć może nie być tak wspaniała jak kiedyś. Ten artykuł ma pomóc Ci to zmienić.Jeśli chcesz trochę poprawić swoją pamięć, skorzystaj z wiedzy, którą posiadasz, ucząc innych. W ten sposób twój mózg rozpala się w inny sposób i pomaga w zwiększeniu pamięci. Sztuką jest nauczyć czegoś, czym naprawdę chcesz się podzielić.Sen jest niezbędnym elementem utrzymania dobrej pamięci i umiejętności zapamiętywania. Powodem tego jest to, że podczas snu pojawia się coś, co nazywamy konsolidacją pamięci. Konsolidacja pamięci to proces, w którym uzyskane informacje są wdrukowywane w mózg poprzez tworzenie połączeń neuronowych. Proces ten wpływa nie tylko na informacje, które ostatnio poznałeś, ale także pomaga zachować informacje, które zdobyłeś dawno temu.Regularne wyzwania dla mózgu mogą pomóc w poprawie pamięci. Nauka nowych, złożonych zadań, takich jak język obcy lub gra na instrumencie muzycznym, pomoże Twojemu mózgowi pozostać aktywnym. Pamiętasz stare powiedzenie „Użyj czy strać?” To samo dotyczy twojego umysłu!Jeśli zauważysz, że twoja pamięć drastycznie pogorszyła się w krótkim czasie, ważne jest, aby natychmiast udać się do lekarza. Nagła utrata pamięci może być oznaką poważniejszego schorzenia, takiego jak demencja lub choroba Alzheimera, które mogą dotyczyć osób w każdym wieku.Aby poprawić przyswajanie i zapamiętywanie rzeczy, spróbuj użyć sztuczek Mnemoniki. Są to gry umysłowe, z których dzieci często korzystają w szkole, próbując się czegoś nauczyć. Na przykład, ludzie używają „I przed E, z wyjątkiem C”, aby pamiętać, że w języku angielskim litera „I” zawsze występuje przed „E” w słowach, z wyjątkiem litery „C”.Świetną techniką pomagającą w zapamiętywaniu nowego materiału jest czytanie informacji na głos. Badania wykazały, że ta prosta czynność znacząco poprawia pamięć tego materiału. Sztuczki, które pomogą Ci z pamięcią

Badania ujawniły również, że uczenie innych nowych koncepcji również zwiększy zrozumienie i przypomnienie informacji.Świetną wskazówką, która może pomóc Ci poprawić pamięć, jest upewnienie się, że co noc wystarczająco się wysypiasz.

Badania wykazały, że osoby pozbawione snu bywają bardzo ospałe. Wszystkie ich funkcje poznawcze, w tym pamięć, są zagrożone. Wysypianie się jest bardzo ważne.Świetną wskazówką, która może pomóc Ci poprawić pamięć, jest upewnienie się, że masz w diecie wystarczającą ilość zdrowych tłuszczów zawierających kwasy omega-3. Te zdrowe tłuszcze są świetne, ponieważ wspierają zdrowie mózgu. Możesz znaleźć omega-3 w łososiu, siemieniu lnianym lub możesz po prostu wziąć suplement z olejem rybim.Jeśli chcesz zapamiętać coś nowego, powiedz to! Każdy nowy materiał, który chcesz zapamiętać, należy przeczytać na głos. Kiedy czytasz słowa na głos, tworzysz ścieżkę pamięciową przez dwa zmysły, wzrok i słuch. Daje to dwie ścieżki pobierania, gdy chcesz przywołać te informacje w przyszłości.To, że twoja pamięć nie jest taka, jak kiedyś, nie oznacza, że ​​nie może być ponownie. Mam nadzieję, że korzystając z tego artykułu, możesz zacząć odzyskiwać umiejętności pamięciowe, które kiedyś posiadałeś, i jeszcze bardziej wykorzystać umiejętności, które masz teraz. Praca z pamięcią jest jak praca z dowolną inną częścią umysłu. Trzymaj się tego, a wkrótce zobaczysz wyniki.