Witaminy i minerały: solidne porady i wskazówki

Witaminy i minerały: solidne porady i wskazówki

Więc jak oni to robią? Ci zdrowi, szczęśliwi ludzie, których widzisz na siłowni lub bawią się na plaży.

Jaki jest sekret, o którym wiedzą, że ty nie? Faktem jest, że używają witamin i suplementów, aby poprawić nastrój, energię i zdrowie. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.Dowiedz się, jak minerały i witaminy reagują ze sobą przed przyjęciem jakiejkolwiek ich kombinacji. Na przykład żelazo może być trudne do wchłonięcia z powodu wapnia. Ten przykład mówi ci, że spożywanie witaminy zawierającej żelazo podczas picia szklanki mleka jest bezużyteczne.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Suplementy zawierające tłuszcz należy spożywać z pożywieniem, więc spożywaj je z posiłkami. Witaminy E, K i A to witaminy, które nie wchłaniają się do organizmu bez pomocy pożywienia. Działają najlepiej, jeśli jedzenie, z którym je spożywasz, zawiera tłuszcz.Witamina A doskonale nadaje się do redukcji zmarszczek i czerwonych plam. Możesz przyjmować tę witaminę w bardzo dużych ilościach i nadal być bezpiecznym. Witaminy i minerały: solidne porady i wskazówki

Dynia, marchew i ciemnozielone warzywa liściaste dostarczają witaminy A.Przyjmuj witaminy w odpowiedni dla siebie sposób.

Chociaż najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest jedzenie, być może będziesz musiał zażywać suplement. Jeśli zmagasz się z połykaniem tabletek, możesz znaleźć mniejsze lub do żucia tabletki. Możesz również użyć proszków, które mieszają się z wodą.Witaminy w żelu dla dzieci są pyszne, ale upewnij się, że bierzesz więcej niż jest to zalecane dla dziecka. Dzieje się tak, ponieważ dorosły potrzebowałby więcej niż zalecana dawka dla dziecka, więc jedna z pewnością nie wystarczy. Jednak zbyt duża ilość witamin może być dla ciebie szkodliwa.Pierwszym krokiem, aby zacząć od witamin i minerałów, jest wizyta u lekarza rodzinnego, aby dowiedzieć się, czy masz niedobory składników odżywczych. Dowiedzenie się, czego może Ci brakować, może pomóc w upewnieniu się, że przyjmujesz odpowiednie suplementy.Zanim zaczniesz przyjmować jakiekolwiek suplementy, musisz porozmawiać z lekarzem na temat testów na niedobory składników odżywczych. Jeśli nie zrobisz tego najpierw, możesz przegapić kluczowe problemy, które sprawiają, że czujesz się mniej niż świetnie. Zrób to, a następnie kup suplementy.Kiedy bierzesz witaminy, zawsze upewnij się, że jesz z nimi. Witaminy na pusty żołądek mogą powodować dyskomfort i rozstrój żołądka. Nie chcesz odczuwać mdłości, a zamiast tego chcesz skupić się na pozytywnych skutkach, które zapewnią witaminy i składniki odżywcze.Czy jesteś kobietą w wieku rozrodczym? Jeśli tak, możesz mieć niski poziom magnezu. W rzeczywistości 60 procent kobiet lub więcej może mieć niedobór magnezu. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o wykonaniu testów w celu zmierzenia poziomu, a jeśli masz niski poziom, weź suplement.Teraz, gdy wiesz już tak dużo o witaminach i minerałach, ludzie zaczną się zastanawiać, jaki sekret wiesz, że nie wiedzą! Oczywiście tylko wtedy, gdy zaczniesz korzystać z tych wskazówek we własnym życiu. Stwórz plan suplementacji i trzymaj się go, a wkrótce będziesz promieniał wspaniałym zdrowiem!