Chcesz wiedzieć o witaminach i minerałach? Przeczytaj to

Chcesz wiedzieć o witaminach i minerałach? Przeczytaj to

Przyjmowanie witamin i minerałów jest ważnym elementem utrzymania zdrowego stylu życia, ale kluczem jest wiedza, co brać, a czego nie.

Jeśli brakuje ci wiedzy na ten temat, przejdź do następnego artykułu. Poniżej znajduje się wiele pozytywnych wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, jakie witaminy i minerały należy przyjmować.Jeśli przeszłaś menopauzę, witaminy prenatalne nie są dobrym pomysłem. Kobiety czasami przyjmują te suplementy, nawet jeśli nie są w ciąży, aby poprawić wygląd swoich paznokci i włosów. Podczas gdy kobiety przed menopauzą mogą to robić bezpiecznie, jest za dużo żelaza dla kobiety po menopauzie.Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się dzisiejsze dzieci, jest brak witamin i minerałów w ich diecie. Często łapiemy posiłek pudełkowy i widzimy, że twierdzą, że jest zdrowy, podczas gdy prawda jest taka, że ​​złe składniki często przeważają nad dobrymi. Upewnij się, że uzupełniasz dietę swojego dziecka we wszystkie najważniejsze witaminy i minerały.Kwas foliowy zapobiega wadom wrodzonym, niektórym nowotworom, udarom i chorobom serca. Ta witamina B jest dodawana do mąki, płatków śniadaniowych i makaronów. Dodatkowo wiele warzyw liściastych, melonów, fasoli i mięs zawiera kwas foliowy. Kwas foliowy jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, zwyrodnienia plamki żółtej, RLS, neuropatii, osteoporozy i innych oznak starzenia.Czy zauważyłeś, że pomimo ćwiczeń, przyjmowania suplementów kulturystycznych i zdrowego odżywiania, masz tendencję do częstszego zachorowania niż inni, którzy nie łamią kręgosłupa, aby promować zdrowe ciało? Spróbuj dodać więcej niezbędnych witamin do swoich dawek suplementów. Spalasz znacznie więcej paliwa niż inni, a zatem masz większy niedobór tych witamin i minerałów, więc musisz spożywać więcej niż przeciętna osoba.Czy masz już niedobory składników odżywczych? Jeśli nie masz pewności, musisz udać się do lekarza na badanie krwi, aby się tego dowiedzieć. Chcesz wiedzieć o witaminach i minerałach? Przeczytaj to

Niezależnie od tego, czy jest to witamina B12, czy wapń, wiedza o tym, jakie składniki odżywcze potrzebujesz, pomoże ci szybko poczuć się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.Wierz lub nie, ale przyjmowanie większej ilości witaminy nie jest korzystne i może być szkodliwe.

W zależności od witaminy, duże ilości mogą mieć negatywne skutki i powodować problemy z działaniem przyjmowanych leków. Witaminę A, witaminę D i żelazo należy przyjmować w zalecanej dziennej porcji, a nie więcej.Najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest dieta. Aby upewnić się, że otrzymujesz to, czego potrzebujesz, dodaj do swojej diety dużo pożywienia. Superfoods są bogate w różnorodne witaminy i minerały. Produkty te obejmują brokuły, jagody, zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste i wiele innych produktów spożywczych.Czy jesteś kobietą w wieku rozrodczym? Jeśli tak, możesz mieć niski poziom magnezu. W rzeczywistości 60 procent kobiet lub więcej może mieć niedobór magnezu. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o wykonaniu testów w celu zmierzenia poziomu, a jeśli masz niski poziom, weź suplement.Jeśli jesteś kobietą, która miesiączkuje, niski poziom żelaza może powodować uczucie wyczerpania. Aż 15% kobiet ma niską zawartość żelaza dzięki menstruacji. Pamiętaj, aby porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym o testach, aby upewnić się, że poziom żelaza jest w porządku, a jeśli nie, zdobądź suplement.Witaminy i minerały są niezbędne w życiu, jeśli chcesz być zdrowy. Nie wszyscy rozumieją, jak ważne jest ich zażywanie, ale teraz, gdy przeczytałeś dobry artykuł na ten temat, jesteś jednym z szczęśliwców, którzy dostrzegają, jak wielką różnicę może to zmienić w twoim życiu. Gdy zobaczysz pozytywne wyniki i stan swojego zdrowia, podziel się tą informacją z innymi.