Jak uzyskać niższą składkę OC dla osoby młodej?

Jak uzyskać niższą składkę OC dla osoby młodej?

Osoby, które zadają sobie pytanie: dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie, szukają rozwiązania tej sytuacji najczęściej poprzez rejestrację swojego samochodu na członka rodziny.

Młoda osoba staje się wówczas współwłaścicielem pojazdu i korzysta ze zniżek wypracowanych przez lata na przykład przez swojego rodzica. Niestety w przypadku kolizji czy wypadku zniżki są anulowane, a cena ubezpieczenia od nowego roku wzrasta. Jest to często przyczyna, że młodzi ludzie bardziej uważają na niebezpieczne sytuacje, bo nie chcą narazić rodziców na wyższe opłaty. Taką osobą, na którą rejestrujemy nasz samochód, może być osoba, która nie korzysta z prawo jazdy, jak dziadek, babcia, czy ciocia w podeszłym wieku. Staje się wtedy właścicielem samochodu, a my korzystamy z jej niższej ceny. W przypadku samochodów nowych jest możliwość zmniejszenia opłaty poprzez wykupienie dodatkowej polisy Autocasco. Agenci ubezpieczeniowi posiadają wiele zniżek na zakup pakietu, w którym znajduje się Autocasco, przez to możemy zapłacić mniej. Kierowcy, którzy decydują się na zakup samochodu używanego, również mają możliwość obniżenia składki. Deklarują wtedy wkład własny w wyrządzone szkody. W tym przypadku jesteśmy odpowiedzialni za naprawy auta w swoim zakresie do umówionej kwoty.

Jak uzyskać niższą składkę OC dla osoby młodej?

Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie?

Na wysokość ceny końcowej ma wpływ kilka czynników. Jest to wiek kierowcy, miasto zamieszkania, zawód, stan cywilny, rok produkcji i model samochodu. Wiek osoby, która chce wykupić ubezpieczenie OC, jest kluczowym elementem, ponieważ osoby młodsze zapłacą nawet o kilkaset złotych więcej, od ich starszych kolegów. Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie? Towarzystwa Ubezpieczeniowe oceniają takie osoby jako bardziej skłonne do ryzyka i brawury na drodze. Potwierdzają to niestety statystyki policyjne, z których wynika, że jest to duża część osób powodujących wypadki, w których ginie aż ponad 50% zabitych. Wynika to z braku doświadczenia i zbyt dużej pewności siebie za kierownicą. Kierowcy młodzi często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń podczas jazdy i kończy się to tragicznie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich młodych kierowców, ale jest to na tyle duża liczba, że obejmuje wszystkie osoby w przedziale wiekowym od 18 do 14 lat. Cenę ubezpieczenia OC można sprawdzić przez internet w wyszukiwarce ubezpieczeń. Najlepsze wyszukiwarki dostępne są pod adresem: Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie?.