Cierpi na kwaśny refluks? Przeczytaj te wskazówki!

Cierpi na kwaśny refluks? Przeczytaj te wskazówki!

Refluks żołądkowy może szybko stać się problemem w codziennym życiu.

Oprócz bólu i niedogodności, które towarzyszą temu doświadczeniu, konieczność wyjaśniania go innym może stać się męcząca. Spraw, aby życie z refluksem było bardziej znośne, czytając te wskazówki w tym artykule i korzystając z nich!Nie jedz obiadu w ciągu trzech godzin przed snem. Kiedy jesteś wyprostowany, wszelkie pokarmy w żołądku i kwas żołądkowy osadzają się w żołądku. Odkładanie się może spowodować powrót kwasu. Dlatego pozostań w pozycji pionowej przez co najmniej trzy godziny.Istnieje kilka pokarmów, których osoby cierpiące na refluks żołądkowy muszą unikać. Należą do nich żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, alkohol, napoje z kofeiną, wszystko, co zawiera miętę, czekoladę, cytrusy, wszystko, co zawiera pomidor, żywność z przyprawami, paprykę, czosnek, napoje gazowane i cebulę. Możesz znaleźć swoje kwaśne refluksy również z wieloma innymi pokarmami, więc sporządź listę.Pomyśl o umieszczeniu klina pod materacem, aby Twoja głowa była podniesiona podczas snu. Możesz również użyć książek, drewna lub czegokolwiek innego, co ustawia materac pod kątem do podstawy łóżka. Istnieją łóżka sterowane elektronicznie, z których również można korzystać.Ćwiczenia to dobry sposób na powstrzymanie refluksu żołądkowego. Poprzez ćwiczenia można schudnąć, co zmniejszy nacisk na żołądek oraz zmniejszy nasilenie i występowanie zgagi i refluksu żołądkowego. Kluczem do sukcesu jest stosowanie ćwiczeń o umiarkowanym natężeniu. Intensywne ćwiczenia mogą powodować refluks poprzez nadmierne pobudzenie. Staraj się unikać picia napojów dla sportowców i jedzenia jedzenia przed ćwiczeniami, ponieważ mogą one również powodować refluks.Możesz zakrztusić się we śnie. Dzieje się tak, gdy kwas żołądkowy dostaje się do gardła. Jeśli odczuwasz gorzki smak w ustach, możesz potrzebować leków hamujących kwasowość. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Porozmawiaj ze swoim lekarzem o problemach, aby uzyskać najlepszą poradę, jak postępować.Uczucie zawału serca może być imitowane przez silny ból refluksowy.

Nigdy nie ignoruj ??bólu w klatce piersiowej. To objaw potencjalnego zawału serca. Idź szybko do lekarza. Nie podejmuj żadnego ryzyka, jeśli uważasz, że Twoje zdrowie może być zagrożone.Unikaj noszenia ubrań, które ograniczają Twój brzuch. Noś luźne paski i unikaj rajstop, które są ciasne, jeśli to w ogóle możliwe. Te artykuły mogą naciskać na twój żołądek. Ten nacisk na brzuch może łatwo doprowadzić do zgagi. Być może będziesz musiał robić kilka przysiadów każdego dnia, aby uniknąć kupowania nowych spodni i spódnic, które pasują.Staraj się unikać jedzenia czekolady, jeśli masz problemy z refluksem żołądkowym. Kofeina i alkaloidy zawarte w czekoladzie zwykle nie zgadzają się z osobami, które mają ten problem. Jeśli musisz mieć czekoladę, każdą w małych ilościach i wybierz ciemniejszą czekoladę, ponieważ zawiera ona przeciwutleniacze.Zawsze powinieneś jeść powoli. Ciesz się jedzeniem i znajdź spokojne i ciche otoczenie, w którym możesz zjeść. Jeśli czujesz się zestresowany, poświęć kilka minut na relaks przed rozpoczęciem jedzenia. Trawienie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli będziesz zrelaksowany i nie spiesz się.Unikaj jedzenia tłustych potraw, takich jak frytki, pizza i inne smażone potrawy. Pokarmy tłuszczowe rozluźniają mięśnie żołądka, pozwalając kwasom przedostać się do przełyku, co powoduje zwiększenie refluksu żołądkowego. Zamiast tłustych potraw, wybierz chude białka, takie jak pieczone piersi z kurczaka wraz z owocami i warzywami.Zamiast cierpieć z powodu bolesnych i denerwujących skutków refluksu żołądkowego, odzyskaj swoje życie. Stosowanie środków zapobiegawczych i innych prostych zmian w swoim życiu może mieć ogromne znaczenie. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby refluks kwaśny nie powodował więcej problemów niż musi!