Dlaczego schody dywanowe są coraz bardziej popularne?

Dlaczego schody dywanowe są coraz bardziej popularne?

Opracowując projekt naszego domu, w szczególności piętrowego, będziemy musieli zastanowić się nad rozwiązaniem problemu dostania się na wyższe piętro.

Oczywiście najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są schody. Projektanci często namawiają swoich klientów na inwestycję w postaci drewnianych schodów. Schody drewniane to przede wszystkim konstrukcja, która nie będzie wymagał od nas żadnych naprawa przez najbliższe kilkadziesiąt lat od złożenia, oprócz okresowej pielęgnacji i inspekcji. Drewno to również materiał ekologiczny, dlatego też w czasach dużego nacisku na ekologię, ludzie coraz częściej decydują się na tego rodzaju konstrukcje.

Dlaczego schody dywanowe są coraz bardziej popularne?

Drewniane schody mają również inną temperaturę niż metalowe czy betonowe.

Zupełnie przyjemniej będzie nam postawić gołą stopę na stopniu drewnianych schodów, aniżeli na betonowych stopniach. Możliwości konstrukcyjne jakie daje nam drewno są naprawdę przeogromne. W tym artykule chcielibyśmy wspomnieć o schodach dywanowych. Nazwa nie ma nic wspólnego z dywanem, który miałby leżeć na powierzchni tychże schodów. Schody dywanowe oprócz swojej praktycznej funkcji pełnić będą również funkcję estetyczną ze względu na swoją samonośną konstrukcję. Nazwa wzięła się od konstrukcji, która wygląda jak schodzący w dół, wiszący dywan. Tego rodzaju schody to schody samonośne, a więc ich założenia konstrukcyjne muszą brać pod uwagę konieczność obcowania z dużymi naprężeniami. Schody dywanowe są stabilne i mocne, wiąże się to jednak z ich kosztem. Tego rodzaju konstrukcja to przede wszystkim charakterystyczny zygzak biegu. Ta sama grubość stopni o podstopni sprawia, że zachwycą one oko praktycznie każdej osoby, która na nie spojrzy. Dywanowe schody kotwi się zarówno w stropie piętra, a także podkładzie podłogowym na parterze. Sprawdź schody dywanowe oferowane przez tego producenta. Szeroka gama kolorystyczna sprawi, że na pewno znajdziemy opcję do wyposażenia swojego domu.