Nowoczesne płytki gresowe do łazienki

Nowoczesne płytki gresowe do łazienki

W ciągu ostatnich lat nastąpił szybki postęp w technologii produkcji płytek.

Format 30×30 cm stał się przestarzały i zastąpiony większymi rozmiarami, takimi jak 60×60 cm, 80×80 cm czy 60×120 cm, pojawiły się również płytki wielkoformatowe, mozaiki, heksagony, oktagony oraz płytki w ciekawym wzornictwie, kolorach, wykończeniach i efektach. Ceramiczne płytki również stały się mniej popularne, zastąpiły je wysokiej jakości płytki gresowe, które są niezwykle trwałe i wszechstronne, można je stosować na ścianach i podłogach zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Nowoczesne płytki gresowe do łazienki

Płytki imitujące kamień o bogatym wzornictwie

Obecnie w sprzedaży znajdziemy szeroką gamę kolorów, wykończeń i rozmiarów płytek ściennych i podłogowych. Nowoczesne płytki to również możliwość naśladowania naturalnych materiałów, takich jak marmur, granit, łupek, trawertyn, piaskowiec, drewno, a nawet beton na gresowym korpusie. Płytki mogą być szkliwione lub nieszkliwione, z powierzchnią matową, błyszczącą, polerowaną, satynową, gładkie lub z ciekawą fakturą.

Innowacyjna technologia umożliwiła produkcję płytek imitujących kamienie naturalne czy drewno, zatem można zastosować gres wszędzie tam, gdzie takie materiały nie sprawdzą się zbyt dobrze, jak łazienki. Luksusowe produkty, takie jak najlepsze włoskie marmury czy granit, które niegdyś były wyłączną domeną najbogatszych klientów, stały się dostępne dla każdego dzięki płytkim imitującym kamienie naturalne. W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę płytek gresowych, dzięki czemu prawie każdy rodzaj naturalnego kamienia i drewna, jaki możesz sobie wyobrazić, jest dostępny jako wszechstronna płytka.

Właściwości i odporność gresu oznaczają posiadanie podłogi, która wymaga minimalnej konserwacji i często jest lepszej trwałości niż kamień czy drewno. Gres jest prawie niemożliwy do zaplamienia, zarysowania, nacięcia i nie wymaga uszczelniania, jest również niezwykle łatwy do utrzymania w czystości. Na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SUMMER/7553 znajdziesz kolekcję płytek Egen Summer inspirowanych kamieniem w kilku kolorach. Żyłkowanie, zmiany tonacji i faliste wzory charakterystyczne dla kamieni naturalnych, takich jak marmur, granit czy łupek, można obecnie autentycznie odwzorować w wysokiej jakości płytkach gresowych. Przy tak wielu opcjach dostępnych na rynku ważne jest, aby dobrze zastanowić dokonaniem zakupu płytek.