Wszystko za sprawą wysoce rozwiniętej elektroniki użytkowej.

Wszystko za sprawą wysoce rozwiniętej elektroniki użytkowej.

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie auta osobowe z każdą nową swoją generacją stają się coraz bardziej wygodne, czy to za sprawą takich usprawnień jak pneumatyczne zawieszenie dostosowujące się do danej drogi czy chociażby przeróżnych systemów jak kontrola trakcji, wspomagania hamowania, zapobieganie blokowaniu się kół, czy nawet tak oczywista sprawa jak czujnik zmierzchu, który dzisiaj, włączy za nas odpowiednie światła dostosowane do warunków zewnętrznych na drodze.

Wszystko to dzięki tak zwanym modułom komfortu, jednak czym one tak naprawdę są? Krótko mówiąc są to elektroniczne sterowniki, które w obecnych czasach nie różnią się prawie niczym od komputerów.

Wszystko za sprawą wysoce rozwiniętej elektroniki użytkowej.

Mówiąc jeszcze prościej, moduł komfortu to element w samochodzie, który na podstawie danych pozyskiwanych przez różnego rodzaju czujniki wpływa na działanie przeróżnych systemów dostępnych w naszych samochodach.

Dla przykładu, jak działa klimatronik? To system utrzymania odpowiednich warunków powietrza wewnątrz auta, który na podstawie czujników takich jak chociażby czujnik temperatury na zewnątrz, czujnik temperatury wewnątrz, czujnik jakości powietrza czy czujnik wilgotności powietrza odpowiednia dobiera funkcję systemu powietrza wewnątrz auta do podanej przez użytkownika temperatury. Siła nawiewu, włączenie sprężarki klimatyzacji, kierunek nawiewu powietrz, zamknięty lub otwarty obieg. Właśnie te wszystkie cechy uruchamia automatycznie moduł komfortu po uzyskaniu informacji ze wszystkich czujników. Innym przykładem może być również system automatycznych świateł, dzięki któremu kierowca nie musi martwić się o to, jakie światła musi włączy. Wszystko dzieje się automatycznie, dzięki czujnikowi zmierzchu, który podaje informacje do modułu świateł. Jeśli więc szukasz odpowiedniego modułu komfortu do swojego samochodu to zajrzyj na stronę, a na pewno znajdziesz interesujący Cię produkt. Pamiętaj, że musisz dobrać odpowiedni moduł do swojego auta.