Cierpi na astmę? Kontroluj swój stan dzięki tym pomocnym wskazówkom

Cierpi na astmę? Kontroluj swój stan dzięki tym pomocnym wskazówkom

Czy jesteś kimś, kto cierpi na astmę i chciałbyś wiedzieć więcej? Wiele osób potrzebuje zdroworozsądkowych wskazówek dotyczących tej choroby.

Wiele osób chciałoby zdobyć więcej wiedzy na temat astmy, ale nie wie, dokąd się udać. Poniższy artykuł został napisany jako pomocne źródło informacji i porad, jak kontrolować astmę i jak żyć.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Unikaj życia z palaczami. Poproś partnera, aby zrezygnował, jeśli masz astmę. Jeśli koniecznie musisz mieszkać z palaczami, spróbuj nakłonić ich do palenia poza domem. W najgorszym przypadku kup świece dymne i przewietrz dom tak bardzo, jak to możliwe, aby w powietrzu nie pozostały żadne szkodliwe chemikalia.W przypadku osób z ciężką astmą, przed pójściem spać upewnij się, że używasz nebulizatora. Twoje płuca będą bardziej otwarte i łatwiej będzie Ci spać przez całą noc dzięki zastosowaniu nebulizatora. Staraj się trzymać inhalator ratunkowy blisko łóżka.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Jeśli masz astmę i zamierzasz ćwiczyć, pamiętaj, aby robić przerwy w środku treningu, nawet jeśli objawy astmy nie ustępują. Cierpi na astmę? Kontroluj swój stan dzięki tym pomocnym wskazówkom

Wiele razy objawy astmy mogą podkraść się do ciebie w połowie treningu.

Można temu zapobiec, robiąc przerwy.Jeśli masz astmę i Twój dom będzie malowany, spróbuj wyjść z domu na kilka dni. Spędź trochę czasu w domu rodziny lub przyjaciela. Opary i zapachy mokrej farby mogą powodować nasilenie objawów astmy, a nawet poważne ataki astmy.Wbrew powszechnemu przekonaniu tabletki sterydowe, takie jak prednizolon, są bezpieczne do krótkotrwałego stosowania. Są najskuteczniejszym sposobem leczenia ataków astmy i nie powodują skutków ubocznych, jeśli nie są stosowane przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia tymi lekami.Utrzymuj wszystkie wizyty u lekarza, nawet jeśli objawy astmy Ci nie przeszkadzają. Nauka medyczna stale się rozwija, więc lekarz może wiedzieć o nowym leczeniu dla Ciebie. Poza tym nigdy nie możesz być pewien, kiedy może nastąpić kolejny atak, więc lepiej się sprawdzić.Unikaj jedzenia pokarmów, które powodują gazy lub wzdęcia. Dodatkowa pełnia brzucha wywrze dodatkowy nacisk na brzuch. To sprawia, że ​​przepona rozszerza się i kurczy podczas oddychania jeszcze trudniej niż zwykle. Chociaż wzdęcia prawdopodobnie nie wywołają pełnego ataku, będą przeszkadzać w oddychaniu.To dość typowe i zdrowe, że osoby cierpiące na astmę tęsknią za dalszą edukacją i informacjami na temat choroby, która wpływa na ich życie i zdrowie. Celem tego artykułu było dostarczenie niezbędnych informacji, których możesz użyć, aby złagodzić stres związany z astmą. Jeśli skorzystasz z sugerowanych tutaj wskazówek, możesz odkryć, że astma jest łatwiejsza do życia, niż myślisz.